opis

asdasdasdasd

Ostatnio pisaliśmy o tym, jak digitalizować książki (patrz ). Jeśli jednak chcemy czytać wygodnie i bez przeszkód na większości czytników (oprócz Kindla i dedykowanego dla niego formatu MOBI, którym zajmiemy się następnym razem), najlepiej będzie przeformatować tekst książki z formatu PDF na EPUB.

Pliki PDF, mimo iż wyjątkowo łatwe do wykonania, sprawiają e-czytelnikom wiele problemów. Często ich odczyt nie jest zbyt wygodny, czcionka okazuje się zbyt mała itp. I właśnie dlatego proponujemy przekonwertowanie tekstu z tego formatu do dużo wygodniejszego do czytania (zwłaszcza na czytnikach) EPUBa.

EPUB

EPUB to skrót od electronic publication. Jest to otwarty standard w całości oparty na języku XML. Służy do publikowania e-booków. Książki z tym rozszerzeniem nie mają podziału na strony, jednak istnieje możliwość wyświetlania numeru strony z wydania drukowanego na marginesie. EPUB jest coraz częściej stosowany w przeróżnych czytnikach e-booków.

Istnieje wiele sposobów by zrobić swojego własnego e-booka. W poniższym tekście przedstawimy program przystępny nawet dla osób, które zetknęły się z tym tematem po raz pierwszy.  Sigil jest prosty i czytelny, a przy tym oferuje duży wachlarz możliwości. Gwarantuje stworzenie profesjonalnie wyglądającego e-booka w łatwy sposób.