Zbiorniki dwupłaszczowe na paliwo – Olej napędowy

Posiadanie zbiorników na paliwo w wielu przedsiębiorstwach jest niemal koniecznością. Nie tylko uniezależniają firmę od stacji benzynowych, ale pozwalają również generować oszczędności. Wynika to z faktu, że zakup paliwa w hurcie jest o wiele tańszy niż na większości stacji paliw.

Prezentowane zbiorniki znajdują zastosowanie w zakresie przechowywania różnych płynów, w tym ciekłych nawozów, a także paliw, jak olej napędowy. Stąd też są szeroko wykorzystywane w różnego rodzaju przemyśle – ciężkim, chemicznym czy rolniczym, a także w firmach logistycznych.

Jesteśmy przekonani, że w naszej ofercie znajdziecie Państwo zbiornik dwupłaszczowy, który będzie odpowiadał najbardziej wyśrubowanym kryteriom. W katalogu bowiem skompletowaliśmy produkty wyłącznie renomowanych producentów, którzy wytwarzają je z dbałością o stosowanie jedynie najlepszych surowców, stosując technologię, gwarantującą wyższą szczelność.

Zbiorniki na olej napędowy

To, czym charakteryzować się musi zbiornik na paliwo, jakim jest olej napędowy, wynika z przepisów prawa, obowiązujących w Polsce. Jednym z głównych kryteriów jest jego dwupłaszczowość (choć nie w każdym przypadku), czyli charakterystyczna konstrukcja, składająca się ze zbiornika właściwego, a także zewnętrznego płaszcza, który powinien pomieścić co najmniej 110% pojemności wewnętrznego pojemnika. Ponadto zbiornik, w którym będzie przetrzymywany olej napędowy, nie może wchodzić w reakcje chemiczne z tworzywem, z którego został wykonany.

Dlatego też renomowane marki produkują je z polietylenu, gwarantującego nie tylko utrzymanie odpowiednich warunków cieplnych (chroniąc przed promieniami słońca, jak i innymi czynnikami atmosferycznymi), ale też odporność fizyczną.

W zaprezentowanym katalogu można przejrzeć zbiorniki na olej napędowy o różnym zastosowaniu – dla rolników (o pojemności do 5000 litrów), przemysłu (do 10000 litrów), jak i do prywatnego użytku.

Dlaczego wybrać zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy?

Jak wspomnieliśmy wyżej, w większości przypadków (np. kiedy są obiektami wolnostojącymi) jest to wymóg prawny, wynikający z ustaw i rozporządzeń obowiązujących w Polsce. Zbiorniki jednopłaszczowe natomiast muszą być przetrzymywane w specjalnych, szczelnych wannach, które pomieszczą olej napędowy w razie wycieku. Dwupłaszczowy zbiornik natomiast zwalnia użytkownika z tego obowiązku, dzięki czemu może być wykorzystywany jako obiekt wolnostojący lub też być przewożony.

Dlaczego jeszcze warto wybrać tego typu zbiorniki?

  • zapewniają lepszą ochronę przed wyciekiem, tym samym stanowią mniejsze zagrożenie dla środowiska naturalnego,
  • zazwyczaj posiadają komplet wyposażenia, jak węże, pompy, a także systemy alarmujące przed wyciekiem czy zapobiegające przepełnieniu, dzięki czemu są praktyczne i bezpieczne w użytkowaniu,
  • pozwalają utrzymać idealne warunki cieplne, odpowiadające olejowi napędowemu,
  • są odporniejsze na uszkodzenia fizyczne.